C430C223G1G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
0.022 µF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C430C223G1G5TA
DigiKey Part Number
C430C223G1G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C223G1G5TA
Description
CAP CER 0.022UF 100V C0G AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C430C223G1G5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±2%