C410C511KAG5TA
DigiKey Part Number
399-C410C511KAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C511KAG5TA
Description
CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
EDA/CAD Models
C410C511KAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%