C410C472M5R5TA
DigiKey Part Number
399-C410C472M5R5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C472M5R5TA
Description
CAP CER AXL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
C410C472M5R5TA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±20%