C410C104Z5U5TA7200
DigiKey Part Number
399-C410C104Z5U5TA7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C410C104Z5U5TA7200CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C104Z5U5TA7200
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial
EDA/CAD Models
C410C104Z5U5TA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
-20%, +80%