C410C101K5G5HA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 948
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C410C101K5G5HA
DigiKey Part Number
399-C410C101K5G5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C101K5G5HA
Description
CAP CER AXL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C410C101K5G5HA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)