C356C184F2G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.18 µF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C356C184F2G5TA
DigiKey Part Number
C356C184F2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C356C184F2G5TA
Description
CAP CER RAD 180NF 200V C0G 1%
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C356C184F2G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C