C333C474M5U5TA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
0.47 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
C333C474M5U5TA7317
DigiKey Part Number
399-C333C474M5U5TA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C333C474M5U5TA7317
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C333C474M5U5TA7317 Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)