C330C104M1U5TA
DigiKey Part Number
399-4388-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C104M1U5TA
Description
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
EDA/CAD Models
C330C104M1U5TA Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)