C327C224M2R5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
0.22 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C327C224M2R5TA7301
DigiKey Part Number
C327C224M2R5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C327C224M2R5TA7301
Description
CAP CER 0.22UF 200V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C327C224M2R5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.320" (8.13mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)