C327C184JAR5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
0.18 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R Radial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C327C184JAR5TA
DigiKey Part Number
C327C184JAR5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C327C184JAR5TA
Description
CAP CER RAD 180NF 250V X7R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C327C184JAR5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.320" (8.13mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)