C323C103MCR5TA
DigiKey Part Number
399-3506-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C103MCR5TA
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C323C103MCR5TA Models
Category
Features
High Voltage
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.200" W (5.08mm x 5.08mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C