C322C752G3G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
7500 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C322C752G3G5TA
DigiKey Part Number
C322C752G3G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C752G3G5TA
Description
CAP CER 7500PF 25V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C322C752G3G5TA Models
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C