C322C472J1G5TA9248 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
In Stock: 540
Image for C322C472J1G5TA9248 is not available
C322C472J1G5TA9248
DigiKey Part Number
399-C322C472J1G5TA9248-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C472J1G5TA9248
Description
4700PF 100V
Detailed Description
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)