C322C333KCR5TA
DigiKey Part Number
399-13539-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C333KCR5TA
Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C322C333KCR5TA Models
Category
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C