C317C221M5R5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
220 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
C317C221M5R5TA
DigiKey Part Number
399-C317C221M5R5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C221M5R5TA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C317C221M5R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)