C2225X393JDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-20939-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-20939-1-ND - Cut Tape (CT)
399-20939-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225X393JDGACAUTO
Description
CAP CER 2225 39NF 1000V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.039 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
C2225X393JDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.232" L x 0.252" W (5.90mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)