C2225C104KCRACAUTO
DigiKey Part Number
399-16820-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16820-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16820-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C104KCRACAUTO
Description
CAP CER 2225 0.1UF 500V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
C2225C104KCRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)