C2220C224KBRACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C224KBRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220C224KBRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220C224KBRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C224KBRACTU
Description
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C224KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)