C2220C223JBGACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C223JBGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220C223JBGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220C223JBGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C223JBGACTU
Description
CAP CER 0.022UF 630V NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C223JBGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)