C2220C223JBGACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C2220C223JBGACTU |
Description | CAP CER 0.022UF 630V NP0 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.022 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C2220C223JBGACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) |