C2220C105KAR1C7186
DigiKey Part Number
399-16889-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16889-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16889-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C105KAR1C7186
Description
CAP CER 1UF 250V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
C2220C105KAR1C7186 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.150" (3.80mm)