C192C332K2G5CA7200
DigiKey Part Number
399-C192C332K2G5CA7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C192C332K2G5CA7200
Description
CAP CER AXL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C192C332K2G5CA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)