C1812X683G8JACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
0.068 µF ±2% 10V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C1812X683G8JACTU
DigiKey Part Number
399-C1812X683G8JACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X683G8JACTU
Description
CAP CER 0.068UF 10V U2J 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812X683G8JACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)