C1812X471JGGACTU
DigiKey Part Number
399-C1812X471JGGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812X471JGGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812X471JGGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X471JGGACTU
Description
CAP CER 470PF 2KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812X471JGGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)