C1812X132F1HACAUTO
DigiKey Part Number
C1812X132F1HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X132F1HACAUTO
Description
CAP CER 1812 1.3NF 100V ULTRA ST
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1300 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812X132F1HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)