C1812X102KZRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812X102KZRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X102KZRACTU
Description
CAP CER 1812 FT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812X102KZRACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)