C1812C911J5HACAUTO
DigiKey Part Number
C1812C911J5HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C911J5HACAUTO
Description
CAP CER 1812 910PF 50V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
910 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C911J5HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)