C1812C394K5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Knowles Syfer
0.39 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C394K5RALTU
DigiKey Part Number
399-C1812C394K5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C394K5RALTU
Description
CAP CER 0.39UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C394K5RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)