C1812C333KARACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C333KARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C333KARACTU
Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C333KARACTU Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)