C1210X472M5HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210X472M5HACAUTO
DigiKey Part Number
C1210X472M5HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X472M5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 4.7NF 50V ULTRA STA
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X472M5HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)