C1210X430M1HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
43 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210X430M1HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X430M1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X430M1HACTU
Description
CAP CER 1210 43PF 100V ULTRA STA
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X430M1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)