C1210X393F4JACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.039 µF ±1% 16V Ceramic Capacitor U2J 1210 (3225 Metric)
1210 (3225 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C1210X393F4JACAUTO
DigiKey Part Number
C1210X393F4JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X393F4JACAUTO
Description
CAP CER 0.039UF 16V U2J 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X393F4JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)