C1210X362F3HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3600 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210X362F3HACAUTO
DigiKey Part Number
C1210X362F3HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X362F3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3.6NF 25V ULTRA STA
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X362F3HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)