C1210X270F8HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
27 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210X270F8HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X270F8HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X270F8HACTU
Description
CAP CER 1210 27PF 10V ULTRA STAB
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X270F8HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)