C1210X111G8HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
110 pF ±2% 10V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210X111G8HACAUTO
DigiKey Part Number
C1210X111G8HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X111G8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 110PF 10V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X111G8HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)