C1210S272JDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210S272JDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210S272JDGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210S272JDGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210S272JDGACAUTO
Description
CAP CER 2700PF 1KV C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2700 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210S272JDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)