C1210C682JBGACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C682JBGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C682JBGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C682JBGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C682JBGACTU
Description
CAP CER 6800PF 630V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C682JBGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)