C1210C510F4HACAUTO
DigiKey Part Number
C1210C510F4HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C510F4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 51PF 16V ULTRA STAB
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C510F4HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)