C1210C473F5JACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
0.047 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor U2J 1210 (3225 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C1210C473F5JACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C473F5JACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C473F5JACTU
Description
CAP CER 0.047UF 50V U2J 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C473F5JACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)