C1206X912G4HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
9100 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C1206X912G4HACAUTO
DigiKey Part Number
C1206X912G4HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X912G4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 9.1NF 16V ULTRA STA
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X912G4HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)