C1206X912F8HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
9100 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C1206X912F8HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X912F8HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X912F8HACTU
Description
CAP CER 1206 9.1NF 10V ULTRA STA
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X912F8HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)