C1206X910K1HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
91 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C1206X910K1HACAUTO
DigiKey Part Number
C1206X910K1HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X910K1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 91PF 100V ULTRA STA
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X910K1HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)