C1206X512G1HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
5100 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C1206X512G1HACAUTO
DigiKey Part Number
C1206X512G1HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X512G1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 5.1NF 100V ULTRA ST
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X512G1HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)