C1206X472K2RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206X472K2RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206X472K2RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X472K2RACAUTO
Description
CAP CER 1206 FT
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X472K2RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)