C1206X472J5HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
4700 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C1206X472J5HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X472J5HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X472J5HACTU
Description
CAP CER 1206 4.7NF 50V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X472J5HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)