C1206X432JCGACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206X432JCGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X432JCGACAUTO
Description
CAP CER 1206 FT
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4300 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206X432JCGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)