C1206X392K1HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
3900 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C1206X392K1HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X392K1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X392K1HACTU
Description
CAP CER 1206 3.9NF 100V ULTRA ST
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X392K1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)