C1206X332K5GECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X332K5GECAUTO
DigiKey Part Number
C1206X332K5GECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X332K5GECAUTO
Description
CAP CER 1206 3.3NF 50V C0G 10%
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X332K5GECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)