C1206X223M2GECAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
0.022 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X223M2GECAUTO7210
DigiKey Part Number
C1206X223M2GECAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X223M2GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 22NF 200V C0G 20%
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X223M2GECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)