C1206X105K3RAC3316
DigiKey Part Number
399-C1206X105K3RAC3316TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206X105K3RAC3316CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206X105K3RAC3316DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X105K3RAC3316
Description
CAP CER 1206 1UF 25V X7R
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206X105K3RAC3316 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)